Tuin van het Sv Lovre klooster

De tuin van het voormalige klooster van Sint Laurentius, in het Kroatisch Sv. Lovre, ligt midden in de oude stad van Šibenik. De tuin werd opnieuw aangelegd door de landschapsarchitect Dragutin Kiš en opende in 2007. Hij richtte de ommuurde tuin in zoals middeleeuwse kloostertuinen in Dalmatië er eeuwen geleden uitzagen. Het is daarmee een van de weinige tuinen van dit type in Kroatië.

De paden in de tuin vormen een groot kruis, met in het midden een kleine fontein. In de vakken tussen de paden groeien geneeskrachtige kruiden, rozen, tijm, lavendel en andere planten die in de middeleeuwen in kloostertuinen werden gekweekt. Bij de planten staan bordjes met hun naam en gebruik. In de tuin is ook een café, waar je in de schaduw iets kunt drinken. Het is een rustige plek om even bij te komen van de warmte en de drukte in de stad. De tuin ligt op korte afstand van de kathedraal.

Tags bij dit artikel: , ,


Sibenik

Dit artikel is onderdeel van een pagina over Sibenik op steden.net, waar je veel informatie en tips kunt vinden over Sibenik.
> Sibenik tips en informatie


Alles over Sibenik