Geschept papier

Het maken van geschept papier heeft in Ohrid een lange geschiedenis. Volgens de overlevering maakten monniken in het klooster Sveti Naum aan het eind van de 16e eeuw al papier met de hand. Die traditie wordt in de oude stad voortgezet in de nationale werkplaats voor handgeschept papier, die sinds 2002 bestaat.

In de werkplaats zie je hoe papier met de hand wordt geschept en hoe er met handgesneden stempels op wordt gedrukt. Er staat ook een replica van een Gutenbergpers. In de bijbehorende winkel kun je prenten op handgeschept papier kopen, met onder meer gezichten op Ohrid, iconen en oude kaarten.

Tags bij dit artikel:


Ohrid

Dit artikel is onderdeel van een pagina over Ohrid op steden.net, waar je veel informatie en tips kunt vinden over Ohrid.
> Ohrid tips en informatie


Alles over Ohrid