Noorderhaven en Het Koelhuis

Noorderhaven is een nieuwe wijk aan de IJssel, ten noorden van de binnenstad. De wijk is gebouwd op het terrein van de voormalige fabriek van Reesink, een bedrijf dat begin twintigste eeuw begon met landbouwmachines. Tussen 2012 en 2024 werd de oude haven hersteld en kwamen er woningen, een boulevard langs de rivier en een jachthaven.

Het bekendste gebouw van de wijk is Het Koelhuis. Het werd in 1920 gebouwd als koelhuis voor een zuivelcoöperatie, waar zomerboter werd opgeslagen. Later kwamen er ook fruit en groente bij. Het bedrijf sloot in 2005, waarna het gebouw jaren leeg stond. In 2017 was de verbouwing tot een verzamelgebouw voor creatieve bedrijven, horeca en evenementen klaar. Vlak bij Het Koelhuis staat de middeleeuwse Kruittoren.



Zutphen

Dit artikel is onderdeel van een pagina over Zutphen op steden.net, waar je veel informatie en tips kunt vinden over Zutphen.
> Zutphen tips en informatie


Alles over Zutphen