De tuinen van Villa D’Este

De tuinen van Villa d’Este in Tivoli, Italië, zijn een meesterwerk van renaissancetuinkunst, aangelegd in de 16e eeuw. Deze tuinen, ontworpen door de architect Pirro Ligorio, zijn wereldwijd bekend om zijn fonteinen en waterelementen. Het tuincomplex is opgebouwd uit een reeks terrassen die zich naar beneden uitstrekken vanaf het paleis. Elke terras is zorgvuldig ontworpen en bestaat uit verschillende fonteinen, standbeelden en groene beplanting. De beroemde Fontana dell’Ovato is een ovale fontein omringd door groen, terwijl de Fontana di Rometta een miniatuurweergave is van het oude Rome, inclusief een aquaduct.

De fonteintechniek in de tuinen is opmerkelijk. Het water wordt aangevoerd door een complex netwerk van aquaducten en kanalen. Sommige fonteinen zijn ontworpen om op muziek te reageren. De Fontana dell’Ovato is bijvoorbeeld zo geconstrueerd dat het water reageert op de tonen van een ingebouwd orgel, dat op gezette tijdens een klassiek stuk speelt.

De tuinen van Villa d’Este zijn een prachtig voorbeeld de renaissancistische tuinarchitectuur. In de tuinen is een overvloed aan mythologische en symbolische elementen te vinden. Deze tuinen zijn een UNESCO-werelderfgoedlocatie. Ze zijn belangrijk historisch en cultureel monument dat jaarlijks vele bezoekers trekt.



Tivoli

Dit artikel is onderdeel van een pagina over Tivoli op steden.net, waar je veel informatie en tips kunt vinden over Tivoli.
> Tivoli tips en informatie


Alles over Tivoli