Museo Archeologico

Het archeologisch museum van Arezzo is gevestigd in een voormalig klooster dat gebouwd is op de ruïnes van het oude Romeinse amfitheater. Een deel van de ruïne is te zien in de tuin van het archeologisch museum. Het is een mooie plek voor de vele Romeinse voorwerpen die hier tentoongesteld worden. Wie geïnteresseerd is in Romeinse kunst dient zeker een kijkje te gaan nemen. Het museum heeft verschillende beeldjes, sieraden en andere mooie gebruiksvoorwerpen uit de tijd van de Romeinen en Etrusken.

Het museum is vooral bekend om zijn verzameling Arretijns aardewerk: het glanzend rode Romeinse vaatwerk dat in Arezzo werd gemaakt en door het hele Romeinse Rijk werd verhandeld. Het museum is vernoemd naar Gaius Cilnius Maecenas, de uit Arezzo afkomstige beschermheer van dichters als Vergilius en Horatius.

Tags bij dit artikel: ,


Arezzo

Dit artikel is onderdeel van een pagina over Arezzo op steden.net, waar je veel informatie en tips kunt vinden over Arezzo.
> Arezzo tips en informatie


Alles over Arezzo